Odwiedzili nas

Spotkanie z "Muzyką i tańcem irlandzkim" z artystami, muzykami, tancerzami realizującymi program organizowany przez Lubuskie Centrum Edukacji Muzycznej i Koncertowej w Zielonej Górze - 6 grudnia 2007 rok

Pozdrowienia i dedykacja dla Miejskiego Przedszkola nr 3 w Zielonej Górze od autorki "Metody Dobrego Startu" - "Bon Depart" - prof. zw. dr hab. Marty Bogadanowicz z Uniwersytetu Gdańskiego.
- 10 czerwca 2006 rok.

Prof. Marta Bogdanowicz założycielka Polskiego Towarzystwa Dysleksji i wiceprzewodnicząca Europejskiego Towarzystwa Dysleksji EDA w dniach 10 - 11 czerwca 2006 prowadziła wykłady na Uniwersytecie Zielonogórskim. W ramach Studiów Podyplomowych Terapii Pedagogicznej możliwe było spotkanie prof. M. Bogdanowicz ze studentami, wzbogacające w wiedzę z zakresu diagnozy i terapii dzieci z trudnościami w uczeniu się. Z prof. Martą Bogdanowicz rozmawiała nauczycielka naszego przedszkola Jolanta Kozłowska o wykorzystaniu elementów Metody Dobrego Startu stosowanymi w naszym przedszkolu oraz otrzymała dedykację dla przedszkola, nauczycieli i rodziców z zachętą wykorzystywania Metody Dobrego Startu już od najmłodszych grup przedszkolnych. Ułatwiające edukację dzieci są propozycje muzyczno - rytmiczno - ruchowe i manualne zawarte w następujących wydawnictwach autorstwa Marty Bogdanowicz: - "Piosenki do rysowania", "Od piosenki do literki", "Od wierszyka do literki".

Na zdjęciu od lewej: prof. zw. dr hab. Marta Bogdanowicz i Jolanta Kozłowska.

Spotkanie Kamą Palińską - 30 marca 2006

Nauczycielki naszego przedszkola wzięły udział w warsztatach muzycznych, zorganizowanych przez Wydawnictwo Nowa Era w Szkole Podstawowej nr 11 w Zielonej Górze. Zajęcia z zakresu umuzykalnienia prowadziła znana autorka utworów muzycznych dla dzieci, z realizowanego przez nasze przedszkole programu dla 6 latków "Już w szkole", mgr Kamilla Palińska - edukator, doradca metodyczny muzyki w Warszawie. Spotkanie obejmowało tematykę edukacji muzycznej dzieci poprzez relaksacyjny ruch przy muzyce, taniec oraz naukę piosenek.

Na zdjęciu od lewej: Joanna Smorczewska, Jolanta Kozłowska, pani Kamilla Palińska, Krystyna Gębicka, Agnieszka Medwediuk.

Koncert poznańskiego zespołu JORGI.

16.03.2006 dzieci miały możliwość posłuchania muzyki w wykonaniu członków zespołu "Kwartet Jorgi" z Poznania. Maciej Rychły grał na przeróżnych piszczałkach i innych wymyślnych instrumentach. Piszczałki zostały wykonane na oczach dzieci i podarowane grupom w celu nauczenia się gry. Waldemar Rychły akompaniował na gitarze klasycznej, rozmawiał i rozdawał autografy. Dzieci zostały zaproszone do udziału w grze. Mocno dynamiczne dżwięki w wykonaniu dzieci napełniły całe przedszkole. Wspólne muzykowanie wywołało radość i aplauz. Otrzymaliśmy także autograf dla przedszkola.

Spotkanie z pisarką - dr Roksaną Jędrzejewską - Wróbel - 9.12.2005

9.12.2005 przebywała w Zielonej Górze autorka wielu utworów dla dzieci m.in. "Księżniczka", "Lucjan, lew jakiego nie było","Gębolud", "Muchomor", "Oto jestem", opowiadań do pisemka dla dzieci "Miś" - o ryjówce Florce. Autorka opowiadała o literaturze dziecięcej w swoim życiu, okolicznościach powstawania nowych utworów, zachęcała do twórczych zabaw ze znanymi tekstami literackimi oraz do tworzenia z dziećmi nowych historyjek, rozwijając w ten sposób wyobraŸnię dziecięcą. Spotkanie warsztatowe zorganizowało WSiP pt. "Dlaczego piszę własnie dla dzieci?". W spotkaniu uczestniczyły nauczycielki z naszego przedszkola, w rozmowie z pisarką otrzymały autograf i specjalne życzenia dla naszego przedszkola.

Na zdjęciu od lewej: Jolanta Kozłowska, dr Roksana Jędrzejewska - Wróbel, Alicja Kaczmarek, Wioletta Pajdzik.

Teatrzyk "Niespodzianki z morskiej pianki" - 28.02.2005 rok
- w wykonaniu artysty śpiewaka Antoniego Tempskiego z Gdańska.

Proszę kliknąć na zdjęcie aby powiększyć!

Ostatnia zmiana: 10.12.2007